plase modeli futbol forması

Forma Modeli Ne Demektir?


Düz, hiç bir yerinde aksesuar olmayan bir forma düşünün. İşte bu forma modelsiz, düz tek renk bir formadır. Model formada yer alan şekillere verilen addır. Örneğin yukarıdaki resimde yer alan Plase modeli, adını omuz ve yanlarda yer alan ve aynı zamanda ikinci rengi taşıyan şekillerden alır. Yine enseden kol ucuna doğru giden iki bantta modelin bir parçasıdır. Kısacası formanın modeli demek, formanın tipi anlamına gelir. Sipariş öncesinde forma modellerine bakılır. Altında yazan model kodu bu yüzden vardır. Müşteri beğendiği modelin kodunu bize ileterek nasıl bir forma istediğini bize bildirir.

Model Formanın Neresini Oluşturur?

Burada önemli olan husus, formanın modeli ile rengini karıştırmamaktır. Yine örnek verecek olursak çubuklu forma bir modeldir. Çubuklar burada modeli oluşturur. Sarı kırmızıda olabilir, siyah beyazda. Rengi ne olursa olsun çubuklu modeldir. Yaka ve kolardaki farklılıklar da bazen modeli tamamlayan unsurlardır. Kısacası düz, tek renkten oluşan formaların dışındaki tüm formalar modelli formalardır.

Her Spor Formasının Bir Modeli Varmıdır?

Kategori sayfalarımızda ilgili formaları bulabilirsiniz. Diyelimki Futbol forması sipariş vereceksiniz. Futbol Forma sayfamızdaki tüm formaların modeli farklıdır. Aynı durum basketbolda yine öyle olup, voleybolda da aynı durum geçerlidir. Her spor branşının forma modelleri farklı farklı olup, o spora özgü çizgileri yansıtır. Model seçiminden sonra, renk seçimi yapılabilir.

Forma ile ilgili daha detaylı bilgi