özel yaptırılabilir sporcu forması

Forma Sipariş Ederken Yapılan En Büyük Hatalar


İnternet üzerinden forma siparişi verilirken yapılan hataların başında kalite sorunu gelmektedir. Özellikle ucuz forma satan sitelerden yapılan alışverişlerde bu sorun kaçınılmazdır. Forma sipariş ederken bir çizime veya resime bakarak sipariş verdiğinizi unutmayınız. Resimden kumaş kalitesini anlayamazsınız. Dikim kalitesini bilemezsiniz. Çoğu sitede formanın çekilmiş bir fotoğrafını dahi bulamazsınız. Photoshop'ta hazırlanmış bir çizim konulmuştur. Çizime bakarak formasının da öyle olacağını sanan çoğu kişi, siparişi eline geldiğinde hayal kırıklığı yaşamaktadır.

Bir diğer yapılan hata ise satıcının söylediklerine kanmak. Tabiri caiz ise kimse benim malım kötü demez. Elbette sattığı ürünü övecektir. En sık söyledikleri yalanların başında, biz üreticiyiz, fabrikadan aracısız satıyoruz o yüzden bu kadar ucuz demeleri gelmektedir. Oysaki bir çok üretici fabrikadan üretip direkt müşteriye satmaktadır. Web sitelerinin gösterişli, deyim yerindeyse şatafatlı olması da sizi yanıltmasın. Neticede site değil alacağınız ürün önemlidir. Kısacası forma siparişi verecekseniz satıcının samimiyetide çok önemlidir.

Peki Nasıl Sipariş Verilmeli?

Sipariş vereceğiniz forma sitesi size yakınsa mağazaya gidip ürünleri görmeniz ona dokunmanız sizin için daha olumlu olacaktır. Ancak forma yaptıracağınız site, mağaza yada firma başka bir şehirde ve size uzak ise kumaş örneği isteyebilir veya whatsapp aracılığı ile forma örnekleri isteyebilirsiniz. Kumaş örneğinden kumaşın kalitesini, forma resminden de dikim kalitesini görebilirsiniz. Fotoğraf ile çekilen forma resimlerinde ışıktan dolayı ton değişiklikleri olabileceğini de unutmayınız. Forma sipariş vereceğiniz firmanın referansları da çok önemlidir, bu yüzden referanslarına da bakmalısınız.

Ucuz Basit Formalardan Uzak Durun

Neredeyse çorap fiyatına forma satan siteler var. Peki neden bu kadar ucuz olduğunu hiç düşündünüz mü? Bu formalar gramajı düşürülmüş yani inceltilmiş boyasından çalınmış astarlık kumaşlardan yapılırlar. Baskı kalitesi çok düşük ve renkleri soluktur. Dikişleri tahmin etmişsinizdir zaten anlatmaya dahi gerek yoktur. Kısacası ucuz satılan bir formanın maliyetide ucuz olur ve sizi yarı yolda bırakacaktır. Daha fazla bilgi için Ucuz ve kaliteli forma arasındaki farkları anlatan bu harika bilgileri de okuyabilirsiniz.